Domov pro seniory v Perninku, p.o.
úvodní stranaZákladní informaceRozvoj domova

Rozvoj domova

Vloženo: 27. únor 2019 v 00:00

Domov se skládá ze dvou vzájemně propojených zděných jednopatrových objektů. Obě budovy procházejí postupně od roku 1999 rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje i modernizaci celého interiéru.

Budovy byly zatepleny, mají nová plastová okna, nové vchodové dveře a novou fasádu. Byl zprovozněn provozní výtah a nová plynová kotelna. Uživatelům je k dispozici nové sociální zázemí s výškově nastavitelnými vanami a multifunkčními koupelnovými zdvíhacími křesly a lehátky, která umožní zajištění osobní hygieny uživatelům se sníženou pohyblivostí. Byla provedena úprava  vstupních prostor. Vstupní prostory doplnila nová zdvihací plošina pro imobilní klienty. Zcela nově bylo zřízeno pracoviště pro obslužný personál a ordinace praktického lékaře ordinujícího v Domově.

Domov v roce 2015 realizoval modernizaci stávajících šesti pokojů v přízemí zařízení.  Prostory pokojů byly upraveny do moderní podoby a dovybaveny novým nábytkem.

V roce 2016  došlo k vybudování nové výtahové šachty, k montáži technologie výtahu a následně k provedení stavebních úprav v okolí výtahu. Výtah propojil všechna patra obou budov Domova a vyřešil tak kompletní bezbariérovost objektu. Imobilním nebo částečně mobilním uživatelům služby usnadňuje jejich běžný pohyb po budově a také případnou evakuaci objektu. Výtah výrazně vylepšuje také logistiku pracovních procesů.

V letošním roce (2019) domov chystá významnou úpravu přilehlé zahrady. Rozšíří se počet bezbariérově dostupných cestiček a možnost venkovního posezení, přibude nový dřevěný altán.

Domov dále připravuje velkou rekonstrukci vnitřních prostor budovy. Rekonstrukce bude zaměřena především na zvýšení komfortu uživatelů služby. V projektové dokumentaci, která je v současné době dokončována, je počítáno se zvýšením počtu jednolůžkových pokojů a zvýšením počtu pokojů se samostatným sociálním zařízením.

 

Domov pro seniory v Perninku, p.o.

Nádražní 268
362 36 Pernink

Ředitel Domova
Tel.: 777 112 785
Email: reditel@domov-pernink.cz
Sociální pracovnice                                                  (všední dny od 8 do 16 hod.)
Tel.: 736 650 067
Email: socialni@domov-pernink.cz
pečovatelky 24 hod.- 736 650 069
zdravotní sestry - 733 595 765
Při telefonování ze zahraničí -předvolba pro ČR : +420
› všechny kontakty

Zde naleznete nová, i předchozí vydání.


Vloženo: 28.02. 2019 v 14:28
› více
› život v domově Žádný příspěvek ...
Domov pro seniory v Perninku, p.o.
© 2014 Copyright Domov pro seniory v Perninku, p.o. - Tvorba stránek Petr Peti